Myydään Vetelin Sillanpäässä metsäkiinteistö RIIHISAARI (924-410-4-163). Tilalla on metsämaata noin 11 hehtaaria ja loput jouto/kitumaata.
Kokonaispuusto on metsäarvion mukaan noin 500 m³ ja taimikoita on noin 7 ha. Kiinteistö muodostuu kahdesta palstasta joista toinen on hyvällä sijainnilla Jyväskyläntien molemmin puolin. Samaisella palstalla on aluetta joka on merkitty vedenottamon suoja-alueeksi, metsänhoito onnistuu normaalisti kyseiselläkin alueella mutta vaatii asian huomioon ottamista. Toiselle palstalle ei ole valmista tieyhteyttä mutta kulkuoikeus on määritetty Ämmänkosken ja Pajukontien kautta. Tilalla on hyvää metsän kasvupohjaa, puolukka- ja mustikkatyypin kankaita.
Metsäarvio Kiinteistörekisteriote
Tarjoukset pyydetään jättämään viimeistään 21.11.2025 kello 16.00 mennessä. Ostajalle tulee kauppahinnan lisäksi maksettavaksi varainsiirtovero, lainhuudatuskustannus sekä kaupanvahvistajanpalkkio. Myyjällä on oikeus hyväksyä/hylätä annetut tarjoukset. Hintanäkemys 25 000 euroa.
 
			
					 
									 
										 
										 
										 
										 
										